Turkcell T20 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı! Turkcell T20 Yazılımındaki Yenilikler ve Güncelleme Adımları


Turkcell T20 ile ilgili yazımız sizlerden çok ilgi gördü. Turkcell T20 ile ilgili ilk yazımıza gelen 1200‘ün üzerinde yorum nedeni bu yazı görüntülenemez oldu :) Bu nedenle  ikinci bir T20 inceleme yazısı yazdık. Turkcell T20 ile ilgili yazılarımız 150.000‘in üzerinde görüntülendi. Sizlerden gelen soruları elimizden geldiğince  yanıtlamaya çalışıyoruz. Sizlerden gelen soruların başında yeni yazılımın ne zaman geleceği ve Turkcell T20’deki ön yüklü uygulamalar nedeni ile yeni uygulamaları yüklemeye yer kalmadığı idi.  Geçtiğimiz gün Turkcell T20 için sessiz sedasız bir yazılım güncellemesi yayınlandı. Bu yazımızda size bu güncellemenin nasıl yapılacağını ve yeni yazılım ile gelen yenilikleri paylaşacağız.

Öncelikle Turkcell T20 yazılım güncellemesi ile ilgili bilgili Turkcell’in http://www.turkcell.com.tr/bireysel/yardim/Sayfalar/Servis-Yazilimlari.aspx adresinde yayınlandı. Buradan siz de yeni yazılımı indirebilirsiniz fakat sizler için daha detaylı olarak bu yazılımı nasıl indirebileceğinizi ve yükleyebileceğinizi anlatacağız.

Yeni gelen yazılımı yüklemek ilk başta karışık görünse de adımları sırası ile takip ederseniz kolayca halledebilirsiniz. Bu yeni yazılım ile birlikte gelen yenilikleri sizler için derledik, bu gelen özelliklere göre yazılım güncelleme kararını size bırakıyoruz. Fakat biz güncellemeyi hem sizlere anlatmak hem de yeni yazılımı test etmek için yaptık :)

Turkcell T20 yeni yazılım ile gelen özellikler : 

 • Android 2.3.5 İşletim sistemi :  Turkcell T20’nin ilk yazılımı Android 2.3.3 idi. Her ikisi de Gingerbread işletim sistemi olmasına rağmen Google Android 2.3.5 versiyonunda bazı performans  iyileştirmeleri ve hatalar giderilmiş (Bluetooth problemi gibi…)
 • Yenilenen Android Market yazılımı. Android Market uygulaması son sürümü olan 3.3.11 ‘e yükseltilmiş.  Bildiğiniz gibi Android Market 3.3.11 sürümü ile yep yeni bir arayüz ve tasarıma kavuşmuştu. Ayrıca ücretli içerikler de açılmış gibi görünmesine rağmen ücretli içerikler satınalınamıyor. Google henüz bu işi yapamamış görünüyor.
 • Wap Push desteği. Android 2.3.3 versiyonunda bilgi servislerinden gelen Wap Push Mesajlarını Android cihazlar alamıyordu. Fakat bu yazılım ile birlikte artık Wap Push Mesajlarını da alabilirsiniz.
  • Turkcell’in sitesinde bildirdiğine göre NFC özelliği saysesinde artık KGS hizmetinden faydalanılabiliyormuş. Bu hizmet ile ilgili detay yok ama demekki yakın zamanda Turkcell T20 cihazları KGS geçişlerinde de kullanılabilecek! Müthiş bir yenilik ve NFC’in yeni bir kullanım alanı daha hayatımıza giriyor.
  • Turkcell T20 cihazın içerisindeki gereksiz bazı uygulamalar kaldırılmış ve artık Turkcell  T20 60MB civarında boş hafıza ile geliyor.

 • Turkcell T20 içerisinde gelen bir çok uygulama yenilenmiş ve yeni tasarımları ile bizlerle buluşuyor. Rehber Plus, Videobull, Pusula, Cebebağlan gibi uygulamalar tamami ile yeni tasarım ile giydirilmiş ve bir çok hata giderilmiş.

Evet yeni gelen özellikler bunlar. Yeni yazılımı yükleyip yüklemek sizin kararınız :) Yazılım yükleme işlemi online güncelleme ile yapılamadığından manuel olarak yapılması gerekiyor. Şimdi bu işlemin nasıl yapılacağına bakalım. Lütfen buradaki adımları birebir takip edin, adımlardan birini atlamanız durumunda  yazılım güncellemesini yapamayacaksınız. Eğer bu işlemleri yapamayacağınızı düşünüyorsanız telefonu mutlaka servise götürün ve yazılım güncelleme işlemini serviste yaptırın.

Turkcell T20 Yazılım Günceleme Adımları :

1- Yazılım Güncellemesi surasında tüm verileriniz silineceğinden öncelikle  mutlaka tüm verilerinizin Yedeğini almalısınız. Bunun için bir çok yöntem var. Turkcell Yedekleme Android uygulaması ile Rehberinizin yedeğini alabilirsiniz. Ya da http://androidturkey.net/2011/08/02/turkcell-t20-icin-hi-suite-android-smart-device-manager/ yazımızdaki gibi Hi Suite yazılımı ile tüm verilerinizin yedeğini alabilirsiniz. Ayrıca başlamadan önce Turkcell T20’nizin şarjının dolu olduğundan emin olun.

2- Bu adresten adresinden yeni yazılımı indirin ve bilgisayarınıza kaydedin.

3-  Bilgisayarınıza kaydettiğiniz dosya sıkıştırılmış bir dosyadır, bu sıkıştırılmış dosyayı bir sıkıştırma programı (WinZip, WinRar) ile açın. Bu dosyayı açtığınızda 3 klasör ve altında 3 dosya göreceksiniz. Ana Paket, Firmware Paketi, Özelleştirme Paketi. Her üç klasörün altında update.app isimli sürüm dosyası göreceksiniz.

4- SD Kartınızda dload isimli bir klasör oluşturacağız. Bunun yapmak için :

 • Turkcell T20’yi bilgisayarınıza Usb kablo ile bağlayın
 • Bilgisayarınızdan T20 Sd kartını disk olarak görebilmek için Menü -> Bildirimler ‘i seçerek ya da dokunmatik ekranda yukarıdan aşağıya doğru parmağınızı kaydırarak bildirimleri açın ve Usb bağlandı sekmesini seçin.
 • Gelen Ekrandan Usb Depolama birimini aç ‘ı seçerseniz artık bilgisayarınızda T20 SD kartını bir harici disk olarak görebileceksiniz. Windows işletim sisteminizden artık SD kartınızda dload isimli klasörü oluşturabilirsiniz.

5-  Bir önceki adımda dload isimli klasörü oluşturduktan sonra Ana Paket klasöründeki update.app isimli dosyayı bu klasöre kopyalayın.  Kopyalama işlemi bittikten sonra  bilgisayarınız ile T20 arasındaki kablo bağlantısını çıkarın.

6- 4. adımdaki gibi Menü -> Bildirimler ‘den USB depolama birinini kapat ‘ı seçin.

7- Ayarlar -> Depolama -> Yazılım Yükseltme -> Hafıza Kartından Günceleme menüsünü takip ederek yazılım güncellemesini seçin ve telefonu kapatıp açın. Bu işlem yakalaşık bir 5 dakika sürecektir. Bu sırada eğer telefonunuz uzunca bir süre işlem yapmadan kalıp kilitlenirse cihazın pilini çıkarıp takarak yeniden başlatın ve işlemi tekrarlayın.

8- 4. Adımdaki gibi T20’yi tekrar bilgisayara bağlayın, bu sefer “Firmware Paketi”  klasoründeki update.app dosyasını sd kart’da daha önce oluşturduğumuz  Dload klasörüne kopyalayın, 6. adımdaki gibi depolama birimini kapatıp 7. Adımdaki gibi yazılım yükseltmeyi yapın. Cihazı kapatıp açın.

9- 4. Adımdaki gibi T20’yi tekrar bilgisayara bağlayın,  tekrar  “Ana Paket”  klasoründeki update.app dosyasını sd kart’da daha önce oluşturduğumuz  Dload klasörüne kopyalayın, 6. adımdaki gibi depolama birimini kapatıp 7. Adımdaki gibi yazılım yükseltmeyi yapın. Cihazı kapatıp açın.

10- 4. Adımdaki gibi T20’yi tekrar bilgisayara bağlayın,  bu kez “Özelleştirme”  klasoründeki update.app dosyasını sd kart’da daha önce oluşturduğumuz  Dload klasörüne kopyalayın, 6. adımdaki gibi depolama birimini kapatıp 7. Adımdaki gibi yazılım yükseltmeyi yapın.  Cihazı kapatıp açın.

Tüm bu işlemleri başarılı bir şekilde ve adım adım doğru bir şekilde yerine getirirseniz Turkcell T20 cihazınızı yeni yazılım versiyonuna yükseltmiş olacaksınız. Farkındayız kolay bir işlem değil. Normal şartlarda update.app dosyasını bir kez kopyalamak ve güncellemek yetiyor fakat anladığımız kadarı ile firmware tarafında da ciddi bir değişiklik var bu nedenle 2 kez ana paket’i yüklüyoruz.

Kolay gelsin :) Umarız başarı ile uygulayabildiniz tüm adımları. Artık yeni yazılım versiyonuna geçtiyseniz Ayarlar -> Telefon Hakkında menüsüne girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü göreceksiniz :

İşlemleri bitirdikten sonra Hi Suite ile aldığınız yedekleri geri yüklemeyi unutmayın. Yazımızı bitirirken sizlerle perşembe günü Turkcell’in düzenlediği Teknoloji Zirvesine konuk olan, Apple’in 2 kurucusundan biri olan Steve Wozniak’ın söyleşisini paylaşalım. Steve Wozniak ta Turkcell T20 kullanacak! :)

Sağlıcakla Kalın…

258 Responses to Turkcell T20 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı! Turkcell T20 Yazılımındaki Yenilikler ve Güncelleme Adımları

 1. Mustafa Gokay diyor ki:

  Peki Huawei’nin bu telefonu için custom romları da 2.3.5 olur mu?

  • baranyurdagul diyor ki:

   hangi Custom ROM’u yuklediginize baglı fakat bu ROM’u yuklerseniz Turkcell 2.3.5 ROM’u olacak.

   • Mustafa Gokay diyor ki:

    Bu işlemlerden sonra geri dönüş yapabilir miyiz peki eski 2.3.3’e??

   • baranyurdagul diyor ki:

    Hayır Turkcell 2.3.3’e yapamazsınız.

   • scs diyor ki:

    cihazı komple kapandı. rehberi kaybetmeden formatlamanın bi yolu var mı?

   • Emine diyor ki:

    iyi günler . Firmware Paketinde bıraktım cok guzel ama Müziklerimm acılmıyor. Yardım eder misiniiiz ? :D

 2. ömür diyor ki:

  Bu işlemi 4 kez yapacağızya her seferinde sd kart içindeki dload dosyasını silip tekrar mı açalım.
  Ana pakettekini attım kurdum,Firmware Paketindekini atacam ama dloadın içinde ana paketin dosyası da duruyor

  • ömür diyor ki:

   Yeni sürümü kurdum ama radyo çıkmıştı geri kayboldu :) firmwareyi kurduktan sonra 3 ve 4. adımı yapmadan firmwareyi güncelleştirsek olmaz mı :) gereksiz bir çok programdan da kurtulmuş oluruz sanırım

   • baranyurdagul diyor ki:

    Bu adımların tumunu yapmalısınız :)

   • Koray diyor ki:

    Ben yüklemedim sırf fm radyo kalsın diye, tek sorun internete bağlanmıyordu onu da turkcellden manuel olarak öğrendim şuanda sorun yok :)

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba eskiyi silip tekrar yeniyi kopyalayacaksınız

   • Şahin Kandemir diyor ki:

    ana paketi ikinci sefer kurmasak olmazmı ya

   • Emine (@EmiineErl) diyor ki:

    iyi günler . Firmware Paketinde bıraktım cok guzel ama Müziklerimm acılmıyor. Yardım eder misiniiiz ? :D

 3. hellfir3 diyor ki:

  Merhaba ben bu telefonu almak istiyorumda şuanki peşin fiyatı veya taksitli fiyatını öğrenme imkanım varmıdıdır.. şimdiden teşekkürler

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba kontratli fiyati 419 tl.

  • haaydaar diyor ki:

   hiç alma daha iyi berbat.11 ayda bozuldu tamir ettirecek servis kıtlığı var genpaya ulaşamıyorum.istanbulda sadece bi etilerde bi kadıköyde varmış.yandık yani.

 4. koray diyor ki:

  469 peşin fiyatı… aynı zamanda bu fiyat üzarinden taksit seçenekleri mevcuttur…

 5. emre diyor ki:

  Merhabalar.Ben telefonuma romdan farklı olarak bir de root atmıştım.Ama şuanda bu güncelleştirmeyi alamıyorum.Bu root’u silmemin bir yolu var mı acaba?2.3.3 Cihazlar nasıl unroot oluyor bir bilginiz var mı?

  • baranyurdagul diyor ki:

   Telefonu fabrika ayarlarına dondururseniz un-root olacaktir.

   • Emine Erl diyor ki:

    iyi günler . Firmware Paketinde bıraktım cok guzel ama Müziklerimm acılmıyor. Yardım eder misiniiiz ? :D

 6. emre diyor ki:

  Fabrika ayarlarina dondurdum ama superuser uygulamasi hala duruyor silinmemis bildiginiz baska bir yol yok mu?unroot yapmadan baska rom yukleyemiyorum nedense lutfen yardimci olun

  • baranyurdagul diyor ki:

   Turkcell ROM’unu direkt yukleyebilirsiniz aslında. Turkcell ROM’unu yuklediginizde hata aldınız mı ?

 7. emre diyor ki:

  dun aksam denedim dload klasorunu attim sd karta hafiza kartindan guncelleme dedim telefon reset atti sadece sonra tamamen kapadim telefonu ses acma,kisma ve acma kapama tuslarina ayni anda bastim o ekran geldi ama unpacking failed yaziyordu.o yuzden yapamadim bir turlu.orjinal turkcell romunu denedim yani yine de basaramadim

 8. emre diyor ki:

  ne yapmaliyim baran bey lutfen yardim edin

  • baranyurdagul diyor ki:

   Ses Acma + power tusuna bastıgınızda gelen menu’den factory default yapmayı bir deneyin, bu orjinal ROM’a donmesi gerekir normalde. Bu islemi yapınca nasıl bir sonuc elde ediyorsunuz ? En son care olarak servis’te yeniden yazılım yukletebilirsiniz merak etmeyin

  • 05545298441 diyor ki:

   Merhaba Emre Aslında Sorununun Çözümü Çok Basit. updata.app diyor dosyada aslında update.app olmalı ismi böyle yaz sonra dene sorunun çözülecektir .

 9. emre diyor ki:

  dediginizi yaptim ama superuser uygulamasi bir turlu kalkmiyor ne yapicam bilemiyorum 2.3.5 olmasi cok da onemli degil ama suan bilgilendirme mesajlarindaki linklere tiklayamiyorum ve mmsleri goruntuleyemiyorum bunun bir yolunu bulmam gerek ama hicbir fikrim yok

  • baranyurdagul diyor ki:

   O zaman servise gonderip yeni yazılımı yukletin, su an telefonu goremedigimiz icin acıkcası nasıl bir hata oldugunu kestiremiyoruz

  • akif halibama diyor ki:

   cwm yüklü ise, internetten herhangi stok romun ziplisini indirin hafıza kartına atın. sonrasında cwm moduna alın ordan yükleme yapın. telefon tamamen orjinal roma döndüğü gibi cwm de eski recovery durumuna gececek :D saygılar,

 10. emre diyor ki:

  Hangi romu yüklemeye çalışırsam çalışayım rom yükleme ekranı geliyor ama update failed yazıyor.Yani yüklenemiyor yeni bir rom.Superuser uygulamasının böyle bir yetkisi var mı?

  • baranyurdagul diyor ki:

   Olmaması lazım, kendi T20’mimizde root’ladik fakat update yapabildik. siz hangi program ile root’ladiniz gonderebilir misiniz ?

 11. adem diyor ki:

  selam, deli olacağım
  Hi Suite yazılımını kudum ,telefon ayarlarını yaptım ama bir türlü telefondaki bilgileri suitede göremedim, nerede hata yaptığımı anlayamadım ,win 7 de mi olmuyor yoksa
  ayrıca yedekleme yapabileceğim başka bir yol gösterebilir misiniz?
  teşekürler
  Ayrıca telefonda devamlı tıkanmala roluyor,uygulamalar sonlanıyordu ,fabrika ayarlarına dönüp,sürümü yükseltmek istiyorum

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Yazılım yukseltme sorununuzu cozecektir. HiSuite disinda size bir PC manager onerelim o zaman, yakın zamanda biz de yazısını yazacagiz. http://www.wondershare.com/android-manager/ buradan yazılımı indirebilirsiniz.

 12. burak diyor ki:

  Merhaba ; öncelikle Emeginize Saygı Duydugumu Belirtmek isterim ve Teşekkürederim

  Belirtmiş oldugunuz Gibi yazılımı Yükledim Başarılı oldu Benim bir soru ve sorunum var

  T20 cihazımında Kullanmadıgım ikonlar (programlar) var hem ana ekran hemde diger ekranda uzun basıp çöp kutusuna yollamak ile silinmeyenlerden bahsetmeteyim örnek SAHİBİNDEN. AKŞAMGAZETESİ HÜRRİYET. NTVMSCV .TURKCELGUNDEM FİNASNSBANK .KANPANYA GARANTİBANKASI TURKCELNIZBUZZ PUSULA REHPER+PLUS ONLINEİŞLEMLER YARDIM bu saymış olduklarım ikon olarak yazılım olarak asla kullanmıyorum yukarıda belirtmiş oldugum programları tek tek silmenin tamamen cihazdan kaldırmanmın bir açıklamalı gerekirse uygulamalı ve görsel olarak bir programı olmalı turkcell kvk ya gitigimde paket olarak versyon atılmakta denıldı çok saçma kısacası belirtmiş oldugum programları kaldırabılırsem cihazda daha çok alan açılıcakır kullanım acısından cevaplarını beklemekteyim şimdiden teşekkürler hepinize
  Burak zeybekogulları….burakzeybekoglu@gmail.com

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   siteyi takip ettiginiz icin tesekkur ederiz oncelikle, malesef servisin dedigi dogru. bu uygulamalar isletim sistemine gomulu ve bunu kaldıramiyoruz. Yeni rom’da da bu uygulamalar var.

 13. burak diyor ki:

  baranyurdagul Bey Tesekkürederim Şunu belirtmek isterimki.. araştırmalar sonucu edindigim bilgiler belirtmiş oldugum programları silinebilicegi yönünde dogruluk kazanmakta.. lakin admin yetkisi istedmekte T20 cihaz bunu çözemedim o yetkiye ulaşabilmiş olsaydım tüm istemedigim programları kaldırabılıcektım idim tesekkür ederim bir umut beklemekteyim yardımlarınızı iyiki varsınız
  Teşekkürler iyi çalişmalar…

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Tabiki t20 nizi root larsaniz dosya sistemini yazilabilir hale getirip /system/app altindan silebilirsiniz. Bu yolu anlatamiyoruz blog ta zira telefon garanti disi kaliyor :(

 14. Tunç diyor ki:

  Merhabalar,

  Yeni yazılımı yüklemeden HiSuit ile telefonumun yedeğini alacağım. Ancak HiSuit’de nelerin yedek alınacağı seçiliyor. Tüm şıkları işaretlesem.. güncellemeden sonra yedeği geri aldığımda eski uygulamalar yenilerinin üstüne yazılıp yenileri silermi? Sistem ayarları.. uygulamalar.. bunların hepsini yedekliyor sanırım. Burada tereddüte düştüm. Yeni yazılımı bozmamak için sadece kişileri, mesajları, eposta hesaplarıınımı yedek almalıyım yoksa tüm yedekleme şıklarını seçmelimiyim?

  Saygıalrımla.

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,

   Tum verilerinizin yedegini alın ne olur ne olmaz. Uygumala yedeklerini alırken zaten tum uygulamalarınkini alamaz, sadece sistemin izin verdiği uygulamaların yedeğini alır. Yeni yazılımı bozmaz merak etmeyin

 15. emre diyor ki:

  ben root.zip dosyasını telefona atıp yapmıstım ama unroot.zip dosyasını da atıp denesem de hata veriyor rom yuklemeye calıssam da yuklenmiyor anlamadım giti :S

 16. handsome diyor ki:

  ne yaparsam yapacağım daha ilk update aşamasında update failed hatası veriyor. ne yapmalıyım

  • baranyurdagul diyor ki:

   Cihazinizda orjinal turkcell rom u var degil mi?

   • handsome diyor ki:

    şu anda spain rom yüklü

   • baranyurdagul diyor ki:

    Spain ROM’a muhtemelen bu guncellemeyi gecemezsiniz :( Serviste guncelleme yaptırmanız gerekiyor.

 17. Furkan diyor ki:

  Gerçekten Çok Güzel Bi Konu Ve çok güzel anlatım olmus emeginiz için teşekkürler t20 cihazıma baska bır rom kursam radyolu vs. olandan daha sonra turkcelle cevırsem garantılık bı durum oldugunda bı problem olmaz degılmı eger olmaz ise bana önerebilecğiniz rom varmı iyi günler şimdiden teşekkürler

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Normalde Turkcell ROM disinda bir ROM yuklediginizde Turkcell garantisi disina cıkıyor cihaz.

 18. Mustafa Gokay diyor ki:

  Turkcell rom’unda .apk dosyalarını yükleyebiliyor muyuz? Ben Malaiysa romu kullanıyorum ve içerisinde AppInstall diye bir uygulama var ve onunla Sd karttaki .apk dosyaları kuruluyor. Turkcell romunda bu var mı?

  • baranyurdagul diyor ki:

   Evet tabiki kurabilirsiniz, sadece ayarlar/uygulamalarda bilinmeyen kaynakları acmanız yeterli

 19. itokgoz1ibrahim diyor ki:

  arkadaşlar garanti konusunu genpadan sorup öğrendim. Eğer türkcell romunu silip başka rom yüklerseniz, dikkat etmeniz gereken yüklediğiniz romun türkçe dil seçeneği olmalı. Yoksa garanti dışı kalıyor.

 20. sahin diyor ki:

  Merhaba, sitenizi begenerek izliyorum size bir sorum lacak bu güncellemede bulunan firmware paketini tek olarak yükleyip dilini türkce yapsak ve gerekli ayarlardan sonra sorunsuz kullanabilirmiyim… saygılarımla..

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Sadece firmware isinize yaramayacaktır, asıl degisiklikler diger yazılımlarda geliyor

 21. sahin diyor ki:

  Baran Bey, ivedilikle geri dönüs yaptiginiz icin tesekkür ederim, ben güncelleme islemini barasili bir sekilde yaptim suan telefonda herhangi bir sorun yok android 2.3.5 i görüyorum telefondaki tek fark bu sadece benim sorunum güncellemeden sonra hi suiteden yapmis oldugum yedeklemeyi yükledim yani önceki uygulamaları geri yükledim ve benim hafıza yine 17-18 mgbyt civarinda bana herhangi bir artısı olmadı, benim sorunum hafıza ile ilgili bu konuyla alakalı ne yapabilirim güncelemeden sonra artacagı ile alakalı bilgi var güncellemede ama ben hic farkını görmedim… saygılarımla….

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   uygulamalarınızı SD kart’a tasımanız gerekiyor, Bununla ilgili olarak genis bir yazı yazdık. YAZILARIMIZ linkinden takip edebilirsiniz.
   Uygulamaları tasıdıktan sonra rahatlayacaktir cihaz :)

 22. sahin diyor ki:

  Tesekkür ederim, benim bizzat yükledigim uygulamaların tamamı sd kart’a atmıstım zaten tamamı orda yanliz, angry birds, twitter facebook gmail ve turkcelin uygulamalarını tasıyamıyorum ve suan güncelleme yaptıktan sonraki bos hafıza 18 mb dir, güncellemeyi yüklemeden öncede aynı uygulamalar olmasına ragmen 16-17 mb civarında idi ve herhangi birsey yükleme veya güncelleme yapamıyordum suan yine aynı sorunla muzdarip olarak size yaziyorum…. saygılarımla…

  • baranyurdagul diyor ki:

   Yeni yazılımdan sonra mutlaka uygulamalarda eksilme olmalı. Yeni yazılımı yuklediginize eminsiniz degil mi ? Son care olarak cihazı fabrik ayarlarına dondurun eger yedeginzi varsa. Geri yuklemeden bir size’a bakın

  • Onur diyor ki:

   size şunu önerebilirim bu yaptığım şey baya bi Turkcell uygulamasını otomatik olarak kaldırdı yapacağınız şey şu: T20 ye avea yada vodafone hattı takıp turkcell uygulamalarına girin büyük bi kısmı siliniyo bende şuan uygulamalarım haricinde 40 mb a kadar yer var bence şansınızı deneyin zarar gelmez

 23. sahin diyor ki:

  Evet yeni yazılımı harfiyen yükledim ana paket, firmware, anapaket, özellestirme olarak 4 defa yükleme yaptim güncellemeyi basarili oldu seklinde tamamladim ve suan android sürümü 2.3.5 seklinde görüyorum yenisinde garanti bankası uygulaması finasbank ve kampanya olarak gelen uygulamalar var ayrıca turkcelinde yenilenen uygulamaları buraya kadar hersey normal ben hisuiteden daha önce yapmis oldugum yedeklemeyi geri yükledikten sonra hafıza olayı aynı sekilde yeni yazılımı kurmadan önceki durumu gibi oldu suan 18mb bazen 17 felan oluyor ve herhangi bir yazılımı güncelleme yapmak istedigim zaman yeterli alan yok diye uyarı veriyor, telefonumda herhangi bir sorun yok yazılımı basarılı sekilde kuruldu ama hafıza sorunum aynen devam ediyor… belirtmis oldugunuz fabrika ayarlarına dönüp tekrar bu yeni yazılımı üzerine kurup yedegini almıs oldugum uygulamaları tekrardan yükleme yaparsam sorun yine aynı olursa bundan sonra ne yapabilirim, bu konuda da bilgilendirseniz memmun olurum, saygılarımla…

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Budurum da YAzılarımız bolumunden http://androidturkey.net/2011/08/01/android-cihazinizdaki-uygulamalari-sd-karta-tasima/ yazısı yardımı ile uygulamalarınızı hafıza kartına tasınıyız.

 24. sahin diyor ki:

  Merhaba Barab BEY, size son yazmis oldugum mesaj silinmis göremiyorum sitede neden acaba!!! sizden alacagim cevap benim icin önemliydi ::(((((

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Yorumunuzu silmedik, simdi onaylayabildim ve cevabi yazdım bilginize.

 25. erdogan diyor ki:

  merhaba t20 ıle wrilessten bağlanmak ıstıyorum ama gırecegım adress tarayıcıda gorunmuyor arkadsların telefonunda kablosuz aglar gorunmekte bendede gorunuyor ama kablsuz baglanacagım ısım hıc gorunnmuyor onun dısında usb ıle de baglanamıyorum yukarıdakı yazıları okuyrak denedım ama olmuyor sorun nerede bilgi verırsenız sevınırım

 26. sahin diyor ki:

  Merhaba Baran Bey, ilgi ve alakaniz sebebiyle sonsuz tesekkürlerimi iletirim, son mesaji yazdigimda önceki mesajim geldi gördüm, tekrar tesekkür ederim… Benim size arzuhalim sudur benim yaptigim yüklemeler programlar tamami sdkart’a attımm sorun yok ve telefonum cok iyi memmunum ama telefonla gelen yazılımlardan angry birds, facebook, twitter, gmail, cebebaglan ve turkcelin uygulamarı gibi fazlaca yer tutan uygulamaları atamıyorum bu yüzden hafıza sorunu yasıyorum sizin bahsetmis oldugunuz program ile bunların tamamını atabilirmiyim… saygılarımla…..

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Bahsettiginiz uygulamalar cihazin rom unda geldigi icin malesef tasinamazlar. Fakat oradaki yazidaki gibi sadece telefona sonradan yuklenen uygulamalari hafiza kartina tasiyabilirsiniz.

 27. murat diyor ki:

  merhaba bende bir t20 kullanıcısıyım ama malesef yeni güncellemeyi yapamıyorum burda yazılanları yaptığım halde yükleme yarım kalıyor neden acaba yardımcı olursanız sevinirim

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,

   Nerede yarım kaldı, nasıl bir hata ile karsılastınız ?

   • ahmt diyor ki:

    Yazan herşeyi yaptım, fakat güncelleyemedim. güncelleme başlıyor. 3te1 civarında donup kalıyor. Kapatıp açıyorum yine aynı oluyor. SD kartı biçimlendirdim. Fabrika ayarlarını geri yükledim. Tekrar tekrar denememe rağmen aynı yerde kalıyor yükleme. Yardımcı olabilir misiniz? Başka yapabileceğim bişey var mı?

   • baranyurdagul diyor ki:

    Merhaba,

    Sorun nedir bilemiyoruz buradan :( Ama güncelleme icin servisten destek alabilirsiniz.

 28. murat diyor ki:

  merhaba ana paketi yüklemeye başladıktan sonra yarıda kalıyor

  • baranyurdagul diyor ki:

   Telefon güncellemesini bu durumda serviste yaptırmanız gerekiyor :(

 29. SEFA diyor ki:

  merhaba

  baran bey ben t20 mize garantiyi bozmayacak şekilde başka hangi rom ları yükleyebiliriz onu soracaktım. teşekkür ederim…

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Normal şartlarda Turkcell ROM’u haricindeki her ROM’da garanti disi kalıyor diye biliyoruz.

   • itokgoz1ibrahim diyor ki:

    türkçe dil paketi barındıran rom lar garantiyi bozmuyor.Bizzat genpadan öğrendim.

 30. sahin diyor ki:

  Merhaba Baran BEY, sorularima vermis oldugunuz cevaplar icin cok tesekkür ederim, sizden bir konu hakkinda daha bilgi almak istiyorum, telefona çesitli launcherler yüklenildigini sitelerden takip ediyorum sizin sitenizde arama yaptim ama bu konuda bir yazi bulamadim, benim sorum bu launcherlerden istedigimizi yükleyebilirmiyiz ve yükleme yaptigimi daha sonra dilersem kaldırabilirmiyim telefonun garantisi konusunda sorun olurmu ve herhangi bir sorun yoksa sizin önerebileceginiz launcher varmidir, bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim… saygılarımla….

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Launcher yüklediğinizde garanti disinda kalmaz cihaz, sonucta bir uygulama. Biz sitemizde yazmadık cunku gercekten boyle bir ihtiyac duymadık. Bir kaz yuklediğimiz launcher’ları da silmek zorunda kaldık :)

 31. Kaan diyor ki:

  Merhaba
  Firmware kurulumu yaptıktan sonra ana paketi yüklemeden direk özelleştirmeye geçsek olmazmı
  Telefonun şuan ki ana paketi yüklemeden yani orjinal huawei romu çok güzel ve telefon aşırı derecede hızlandı.

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,.turkcell uygulamalarından faydalanamazsiniz :-( nfc ve kgs özelliğini de kullanamaz siniz

   • mustafa diyor ki:

    merhaba
    t 20 ye android 4.0 güncellemesi gelme ihtimali var mı ? bu google ile mi yoksa turkcell ile mi ilgili?

   • baranyurdagul diyor ki:

    Merhaba,
    Bu Turkcell’in cihazı oldugu icin cihaza uygun Android 4.0 güncellemesi derlenmesi gerekli Turkcell tarafından

   • abdülkadir diyor ki:

    merhaba

    peki bunun herhangi bi zararı var mı? garanti, uygulama yükleme, performans vs. ??

   • baranyurdagul diyor ki:

    Yarari var zarardan ote

   • abdülkadir diyor ki:

    teşekkürler
    peki bu işlemde paket yükleme sıralamısını nasıl yapmamız gerekiyor? garantiye bi etkisi yok değil mi? bide sadece turkcell uygulamarı gidiyor değil mi? google programları: ceviri vs. başka bir programda gider mi ?

   • baranyurdagul diyor ki:

    Merhaba,
    Yazıdaki sira ile Ana paket -> firmware -> ana paket -> ozellestirme sirasi ile gitmeniz gerekiyor. Yazıdaki adımları birebir tamamlayın. Garantiye bir etkisi yok ,. Sadece bahsettigimiz yenilikler var.

   • abdülkadir diyor ki:

    birde yükleme sırasında donma vs. olursa ne yapmamın gerekiyor

   • abdülkadir diyor ki:

    özür diliyorum ama bi sorum daha var…

    dediğimiz işlemi yaptığımızda market den program yüklemede bi sorun olur mu

   • baranyurdagul diyor ki:

    hayır sorun olmaz, cihaz aynıen devam eder. Donma olursa islemleri yeniden baslatmanız gerekir

   • abdülkadir diyor ki:

    teşekkürler baran bey

    ama ben kaan arkadaşımızın bahsetiği olayı sormuştum da ?

   • baranyurdagul diyor ki:

    Hayır yazıdaki sira ile tum guncellestirmeleri yapmanız gerekiyor. Farklı bir sira izlemeyin

 32. topcuoglu diyor ki:

  turkcell yazılım guncellemesini siteden kaldırmış.başka bi yere upload edebilir misiniz

  • baranyurdagul diyor ki:

   indirilebiliyor ama ?

 33. adem diyor ki:

  selam,sizlerden gerçekten çok şey öğrendik teşkkür ederiz,Tükcellinde sizi takdir etmesi gerekir bence, sorum güncellemeyi başarıyla kurdum, dload dosyasına kurduğumuz güncelleme dosyalarını fazla yer kaplamaması için artı silelim mi ya da durması mı gerekiyor? teşekürler

  • baranyurdagul diyor ki:

   Silebilirsiniz, yorumunuz icin tesekkurler :)

 34. fatih caner diyor ki:

  teşekkürler

 35. Sefa diyor ki:

  teşekkürler baran bey…

  Bir sorum daha var. telefonu güncellerken yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapmak için ana paketi yüklemeden Firmware den mi başlıyoruz yoksa 2. ana pakatimi yüklüyoruz ? peki bu işlemin garantiye bi atkisi varmı ve bize artı ve eksileri ne olur ?

  tekrar teşekkürler..

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Bu islemeri yaparken sırası ile ana paket -> firmware paketi -> ana paket -> ozellestirme seklinde yukluyoruz. bu işlem ile gelecek yeniliklere yazımızda yer verdik.

 36. ALPER diyor ki:

  ben ana paketi bir türlü yükleyemedim işlemleri yapıyorum biraz doluyor ve sonra donuyor bana yardım ederseniz sevinirim.

  • baranyurdagul diyor ki:

   Sarjinizin dolu oldugundan emin olun ve paketi tekrar indirin

   • ALPER diyor ki:

    ŞARJIM DOLU AMA BİR TÜRLÜ OLMUYOR HATTA ŞİMDİ BEKLİYORUM YİNE OLMASINI AMA DONDU KALDI.

   • baranyurdagul diyor ki:

    Pilinizi cikarip takin, son care serviste yaptiracaksiniz

 37. sefa diyor ki:

  Baran bey bu işlemi birkaç defa yapmanın bir zararı var mı?

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Hayir yok ama yaptiktan sonra bir daha yapmaniza gerek yok

   • sefa diyor ki:

    Teşekkūrler.

 38. ersin diyor ki:

  merhaba

  bu işlemi telefon kasılmaya başladığında yavaşladığında vs. uygulayabilirmiyiz ?

  teşekkürler

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   KAsılmaya baslamadan da daha fazla performans icin yapabilirsiniz

 39. Ahmet Özdemir diyor ki:

  hafıza kartındakiler siliniyormu ?

  • baranyurdagul diyor ki:

   Fabrika ayarlarına dondurdugunuz ya da yeni yazılım yuklediginizde hafıza kartı silimez

 40. özgür diyor ki:

  merhabalar.güncellemeyi kurduğumdan beri ne yaparsam yapayım mesaj geldiğinde titremiyor telefon.arama geldiğinde veya herhangi bir uygulamaya girdiğimde bir sıkıntı yok ancak mesaj geldiğinde titreşim yok.bunun bir ayarı var mıdır?

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Evet bunun ayarı var, Mesaj’lara girip ayarlara girdiğiniz de bildirimlerden bunu set edebilirsiniz.

 41. Mustafa Gokay diyor ki:

  T20 2.3.3 sürümünde iken root edebiliyorduk. Aynı yöntemle 2.3.5 sürümünde de root edebilir miyiz?

  • baranyurdagul diyor ki:

   hangi yontem ile root ettiniz ? Yazarsanız kontrol edebiliriz.

 42. enes diyor ki:

  yaptım hepsini oldu huawei olduğunda radyo çıktı evet o şekilde bi süre kullanıla bilirmi daha sonra kalanları yapmak üzre

 43. Hakan diyor ki:

  Merhaba T20 kullanıyorum ve geçenlerde yenilenen google play de Real Football 2012 Sims ve benzeri oyunlar gördüm fakat te.l kaldırmadıgına dair bir yazı verdi ve dowland butonu cıkmadı suan android surumum 2.2 eğer güncelleyi 2.3.5 yaparsam bu oyunları yukleme sansım varmı? Şimdiden çok teşekkürler.

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   CPU hızı yetmeyecektir.

 44. kayikcionur diyor ki:

  Ben 1.ana paket – 2.Firmware Paketi kısımlarını yükledikten sonra geri kalan kısımları yapmadım ve denedim.Yaptığımda 88 mb boşluk ve tüm turkcell uygulamaları vardı.Fakat Firmware Paketi yüklemesinden sonra kalan kısmı yapmayınca 148 mb boşluk oluştu ve bütün uygulamalardan kurtulup aynı zamanda da radyoyu etkinleştirdi.Marketi denedim çalışıyor.Ancak şimdilik sadece pc den play.google a girip oradan yükle dediğinizde hiçbir cihaz yok diyor.benim için sorun değil ama bir süre sonra şu anda telefonun içinde eski market sürümü olduğu için yükletmediğini düşünüyorum ve bir süre sonra yeni marketi yüklediğinde düzeleceğini düşünüyorum.şimdilik bir sorun yok.Garantiden çıkarmı bilmiyorum ama çıkarsa zaten elimizde güncelleme mevcut bir güncellememize bakar ;) :D kolay gelsin.çok hızlı bu arada söyleyeyim ;) :))

 45. kayikcionur diyor ki:

  Bu arada firmware halini dün gece araştırdım ve araştırmaya devam ediyorum.Eksik bir yan wireless dışındaki mobil internet ile internete girilmiyor çünkü ayarları yok.Bunun ayarlarını yapabilmek için android markette apn turkey adlı uygulamayı indirip.İki seçenekten biri olan interneti seçince (diğeri 0.facebook bunu seçmiceksiniz.) kendiliğinden apn ayarları yapılmış oluyor.Böylelikle internetede girebiliyorsunuz.Herkese tavsiyem firemwarede bırakın gitsin eğer sıkıntı olursa kalanını da yüklersiniz ;) :))

 46. kayikcionur diyor ki:

  Az önce telefonumdaki android marketimde google play store oldu.Böylelikle önceden söylemiş olduğum pc den google play storenin beni görmeme olayıda düzelmiş oldu.Artık cihazımı HUAWEI U8650-1 diye görüyor.Halen firmware olarak kullanmaya devam ediyorum.Bir sorun yok çok şükür.Eğer sorun olursa buraya yazmaya çalışacağım.

  • soner diyor ki:

   mrb arkadaşım bende senin yaptığın gibi güncelleme yaptım turkcell uygulamaları kalktı acaba senin telefonda bi sorun oldu mu? herhangi bi sıkıntıyla karşılaştın mı? ( bu arada 3g ile internete bağlanmak için widgetlerde tollbox rewrite var onu ekrana koyunca eskisi gibi veri akışı vs kısayollar geliyo bilgin olsun.)

 47. sezer demir diyor ki:

  Merhaba

  Öncelikle bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.

  Ben yaklaşık 7 ay önce Turkcell T20 aldım. Cihazı sorunsuz kullanıyorum. Ben cihazı aldığımda kutusundan çıkan 4 GB hafıza kartını 8 GB kartımla değiştirdim ve T20 ye taktım ve cihaz hafıza kartını gördü sorunsuz çalışıyor.

  Sizlerinde yazılarını okuyarak cihazın yazılımı yükseltmek istiyorum. Fakat hangi update.app yi yüklemeye çalışsam Installing 2/2 kısmında bar çubugu yaklaşık yüzde 50 lere geldiğinde Update Failed yazısı cıkıyor ve pilini çıkarmadığım sürece cihaz tekrar yanıt vermiyor. Bu nedenle cihazı güncelleyemedim.

  Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba,
   Cihazınızın yedegini aldıktan sonra fabria ayarlarına donup surum yukseltmeyi deneyin

   • baranyurdagul diyor ki:

    Merhaba,
    Bu durumda guncellemeyi serviste yaptirmaniz gerekiyor,

    T20 de su anda 3.0 ve 4.0 desteklenmiyor

 48. emre diyor ki:

  selam:
  arkadaşlar ben bu 1. adımı uyguluyorum fakat ekrana gelen dolma çubuğu 4/1 inde takıldı denilen gibi pilini çıkarıp taktım yeniden denedim olmadı bunu bir kaçkez tekrarladım ama olmuyor ne yapmalayım.?

 49. emre diyor ki:

  peki bu problem cihazla mı ilgili yoksa başka bir sebebi mi vardır

  • baranyurdagul diyor ki:

   Cihaz ile ilgili olabilir. Serviste yazılım yukseltmeyi deneyebilirsiniz.

 50. bugra diyor ki:

  Evet Evet Çok güzel bir Rom beyler Ama unutmamakta fayda var Turkcell Romda Ses Çok tiz , Müzik çalar’ın arayüzü vasat ve EQ yok malesef 3.parti uygulama kullanmak zorudna kalıyoruz Kesinlikle Root olup Turkcell uygulamalarını silmekte fayda var yoksa kullanışsız olur telefonuz oyun oynarken kasabiliyor bu romda. Huaweinin 24 şubatta yayınladğı Rom çok güzel fakat bowser sorunlu

  • MUSTAFA diyor ki:

   türkcell uygulamalarını silince garantiden cıkmıyomu bıde ekolayzer i geri getirme sansımız varmı

 51. sercan diyor ki:

  herseyi yaptım sürüm 2.3.5 yazıyo ancak telefonda herhangi bi degişiklik olmadı sorun nedır sizce ??

  • baranyurdagul diyor ki:

   Sorun yok telefonunuz 2.3.5 e yukselmis.

   • sercan diyor ki:

    ama fotoğrafdakı gibi mavı bı ekran cıkmadı .. sosyal ağ rehber falan olan kısım

   • baranyurdagul diyor ki:

    Turkcell T-Market’den yeni versiyonu gubncelleyebilirsiniz.

 52. Oğuz diyor ki:

  Merhaba,
  Telefonuma güncellemeyi yükledikten yaklaşık bir hafta sonra telefonumu açamadım Turkcell mavi ekranı geldikten sonra FTM Mode yazıyor ekranda ve o ekran kalıyor.Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevınırım.

  • baranyurdagul diyor ki:

   Merhaba, yüklediğiniz bir uygulama neden olmuş olabilir. Fabrika ayarlarına dönmek yada servise götürebilirsiniz

 53. Ahmet diyor ki:

  Merhaba

  T20 kullanıyorum ve bir arkadaşım Turkcell T20 alıp marketteki (real Football Sims vb) oyunları yükleyemediği için telefona Root yapmış ve Turkcell in kendi romunuda yedeğe almış. Telefonun cpu hızı yukselmıs. Kendı T20 mım ıle karsılastırdıgımda onunkının daha ıyı oldugunu gordum Eğer bizde böle yapıp Turkcell ın kendı romunu yedeklersek Bu oyunları yukler ve telefonun performansını yukseltebılırmıyız? Bİde Root yaptıgın ıcın garantı dısı cıkıyor dedıgımde telefona bısey olursa yedege aldıgım Turkcell romunu tekrar yukleyıp garantıye goturcem dedı bu dediklerim mumkunmu ve tel. garanti dısı kalırmı sımdıden tesekkurler… :)

  • baranyurdagul diyor ki:

   Dogru mümkündür

 54. Ahmet diyor ki:

  Merhaba T20 menusundeki Appınstaller ne işe yarıyor nasıl kurabillirm ve bunun kurulumu tel. garanti dısı bırakırmı?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, Appinstaller cihazda ön yüklü olarak geliyor. Appinstaller ile yeni indirilen veya daha önce indirdiğiniz uygulamaların konumunu belirleyebilirsiniz. Kısada tercih edilen yükleme konumunu (telefon, sd card, sistem karar versin) belirlemenize yarayacak.

 55. cem diyor ki:

  Teşekkürler, fakat benim android sürümü 2.3.4 tü başlangıçta bende 2.3.5 yaptım. Peki media player destekler mi bu ?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Media player lazımsa MX Video Player’ı deneyebilirsiniz.

 56. Emre diyor ki:

  Güncellemenin bulunduğu sayfa bulunamadı diyor ?

 57. Berat diyor ki:

  Evet

 58. Berat diyor ki:

  Merhaba bende çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Bende T 20 telefonu 1 hafta önce aldım.flashplayer sizin sayenizde yükledim.Ücretsiz navigasyon proğramını ve güncellemeyi yapamadım.Bilgi verebilirmisiniz.Teşekkürler

  • Volkan Sel diyor ki:

   Teşekkürler, hangi navigasyon uygulamasını denediniz, ismini verebilir misiniz.

 59. gaye diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben T20 kullanıcısıyım dediğiniz işlemi yaptım tek rom işlemini yapamadım çünkü sayfa açılmıyor bana bu konuda yardımcı olurmusunuz? ve benim telimde 2.3.5 yazıyor fakat söylendiği gibi programlarda bi değişiklik olmadı hala aynı

 60. ynsbba diyor ki:

  merba ben ilk adımda donup kalıyorum olmuyo bnun nedeni nedir detaylı anlatırmısınız ilk pakette [——- ] bukadar doluyo sonra bekle bekle hiç dolmuyor.neden ?

 61. Bilal Bayram diyor ki:

  Ben daha dün güncellemeyi yaptım.Telefonumda hiçbir sorun yoktu.Ancak sabah kalktığımda telefonun renginin değiştiğini gördüm.Herhangi bir yere düşme ya da su teması olmadan bu olay gerçekleşti.Ne yapmalıyım??

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, donanımsal bir sorun ise servise götürmenizde fayda var.

   • Bilal Bayram diyor ki:

    Acaba 2.3.5 güncellemesini tekrar yapsam düzelir mi?

 62. berat mete diyor ki:

  çocuklarım kariştırıyor diye şekilli şifre ayarladım kızım sürekli yanliş girdigi için gmail hesabı istiyor bide tabi şifresini ve ne yazıkki ikisinide bilmiyorum ve telefonumu hiç bir şekilde kullanamıyorum açilmıyor ne olur yardım edin..,,,

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, reset atabilirsiniz telefonunuza. Bunun için ses açma ve telefon açma/kapama tuşuna aynı anda 10 saniye boyunca basılı tutabilirsiniz.

   • berat mete diyor ki:

    yaptım ama ne yazıkki yıne başa döndü. g mail. istiyo

 63. Marangoz diyor ki:

  @kayikcionur, ana paket + firmware sonrası cihaz yine 2.3.3 sürümde… 2.3.5 için Turkcell ana paketi tekrar yüklemen gerekecek. Yani sen, esas olarak bir güncelleme yapmış olmuyorsun.

  • kayikcionur diyor ki:

   ben zaten güncelleme yaptığımı söylemedim ki.İnsanların Turkcell in gereksiz uygulamalarından kurtulup telefonda 148 mb boşluk oluşturabilecekleri yolu söyledim.Amacım yeni bir uygulama kuracakları zaman ”üzgünüm yeterli alan yok” gibi uyarılara sürekli maruz kalmalarını engellemekti.Yinede uyarın için teşekkürler.Kolay gelsin.

 64. berat mete diyor ki:

  sonunda hallettim teşekkürler..

 65. hamza diyor ki:

  ana paketdeki update dosyasını tekrar yükledikden sonra güncelleme işi tamamen bittimi silme durumunda herhangi bir sorun olur mu ?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Güncelleme yaptıktan sonra telefonunuzdan update dosyasını silebilirsiniz.

 66. kaan diyor ki:

  arkadaşlar 2.3.6 çıktımı ?

 67. Hasan diyor ki:

  kardeşim çok saol. bu arada pembe bir ekranla karşılaşan arkadaşlar için söylüyorum sd kartınızı biçimlendirmeyi deneyin bu işlemi gerçekleştirmeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın sakın!

 68. soner diyor ki:

  admin mrb yazılım yükseltmede bende arkadaş gibi firmware kadar olan kısmı yaptım turkcell uygulamaları kalktı acaba bu bir sorun olur mu? birkaç sitede daha baktım ama yorum fazla yoktu biraz bilgi verirsen sevinirim şimdiden teşekkürler…

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, uygulamaları T-Market’ten indirebiliyorsanız sorun olmayabilir.

 69. ali baygencler diyor ki:

  2.3.5 t20 turkcell menülerini silmek istiyorum mümkünmü vodafon hat kullandıgım için hiç bir işime yaramıyor boşa yer kaplıyor mümkünse nasıl yapabilirim?

 70. furkan diyor ki:

  merhaba ben yazılım yükseltme dosyasını bulamıyorum açıklamalarda ki linki açtım ama sayfa bulunamadı diyor. yardımcı olurmusunuz?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, http://www.turkcell.com.tr/Downloads/servis-yazilimi/android/turkcellT20/T20ROMNFC_22.11.11.zip linkinden indirebilirsiniz.

 71. safa diyor ki:

  Sayin baran bey cok tesekkurler cok ii bir site kurmussunuz ben guncellemeyi yaptim radyoyu kurdum bayagi bos alan var ama bisiy soracgim benim t 20 de internette ikenbirden internet ekrani kapaniyor actigimda sonkaldigim yerde olmuyor bunun nedenini soyler misiniz cok tesekkurler saygilar

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, Google Play’den farklı tarayıcılar indirerek deneyebilir misiniz. Dolphin Browser deneyebilirsiniz.

 72. MUSTAFA diyor ki:

  ben 2.3.5 edediğiğniz gibi yikselttim ancak müziklerimdeki menüde ekolayzer özelliği kayboldu yardımcı olursanız sevinirim

 73. Alperen diyor ki:

  Bugün servise götürdüm yaptırmak için ama benden 35 TL istedi.Bende kabul etmedim doğal olarak.Ancak eve gelince bu siteden kendim 30 dakika’da yaptım.Size teşekkür ediyorum.35 TL cepte kaldı. :)

 74. fatih diyor ki:

  Merhaba;
  gelen aramalarda bazen ekran gelmiyor, sebebi ne olabilir acaba, herhangi bir bilgisi olan var mı? Taiwan rom kullanıyorum. romla alakalı olacağını sanmıyorum, bir önceki romda da aynı sorun vardı.

 75. uğur diyor ki:

  merhabalar telefonumu düşürdüm ekranı çatladı ve telefon kitlendi sonrasında recoveriyden ( kapatma tusu ve ses aç tusunabastım ) ve recoveriyden hepsini sildim yalnız 2 hafta telefonum kapalı kaldı açılmadı turkcell bayine gittim açamadılar yaptıracaktım ama telefon fiyatı kadar fiyat cıkartırlar dediler neyse ben recoveriyden sıfırladım telefonum açıldı ama kişiler rehber mesajlargitti onları geri kurtarmanın bir yolu varmı lütfen yardımcı olun bunu kurtarmanın programı veya baska birşeyi varmı şiimdiden tesekkurler mail atarsanız sevinirim

 76. tuba diyor ki:

  t20 kullanıyorum fakat telefonumda açılırken kırmızı sarı şeritler olustu ve birkacgün sonrada hiçaçılmamaya başladı sürekli giris bölümünü tekrar ediyor telefonun ana menülerine girmiyor ne gibi bir sorundan kaynaklanmıstır acil yardımcı olursanız sevinirim

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, kırmızı sarı şeritler oluşmadan sürekli giriş bölümünü tekrar ediyor olsa fabrika ayarlarına döndürerek sorun düzelebiliyor ancak şeritlerin oluşması ekranda bir bozulma olduğunun belirtisi olabilir. Yine de reset atmayı deneyebilirsiniz fakat yedek almadıysanız uygulamalarınız ve rehberiniz silinebilir.

 77. safa diyor ki:

  merhabalar ben birşey soracagım sanırım t 20 de flash player desteği yok ve internetten bircok sitede video izlenmiyor bunun için ne yapmalıyım ya da hangi web browserleri onerirsiniz?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, dolphin player deneyebilirsiniz.

 78. evrem diyor ki:

  merhaba iyi günler
  yaklaşık 2 gündür bu yazılım yükseltme işini yapmaya çalışıyorum ama bir türlü yapamıyorum t20 yi aldıktan sonra hiçbir yazılım gibi veya da root gibi şeyler yapmadım ama anlattığınız şekilde ana paketten telefonuma attım yazılım yükseltme-hafıza kartından yükseltmeyi seçtim yüklenmeye başladı ancak 1 dk sonra UPDATE FAİLED dedi ve yükleme yapmıyor ne yapmam gerek 2 gündür deniyorum ama hep aynı şeyi diyor Lütfen yardımcı olun
  bir de hisuite uygulamasını indirdim kurdum telefonda da çalıştı ama pc deki hisuite telefonumdaki sd kartı yok olarak gösteriyo halbuki kartım içinde.
  Yardımcı olursanız sevinirim ama lütfen kısa sürde geri dönmeye çalışın durumum bira acilde :)
  şimdiden teşekkürler

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, hisuite yerine wondershare mobilego uygulamasını da deneyebilirsiniz.

 79. oğuzhan diyor ki:

  Öncelikle iyi günler…
  Turkcell t20 telefonunu kullanıyorum,telefonum kendi kendine kapanıp açılıyo,sim kartıda okumuyo.Uçak modunda gözüküyo,uçak modunu kapatıyorum ama kendisi hemen yine açılıyor.Yazılımı güncellesem bu sorun kalkar mı? İlginiz için teşekkürler…

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, yazılım güncellemesi sorunu çözebilir.

 80. erhan diyor ki:

  ya bişyi sorucam bnde silme tuşu çalışmıyor neden olabilr acaba?

 81. mehmetmetee diyor ki:

  http://mehmetmetee.wordpress.com/

 82. suzan diyor ki:

  merhabalar. bnde t20 kullanıcısıyım. telefonumu açınca FTM Mode hatası veryıyor. formatta attım ama duzelmiyor. ne yapabılırım?? bu hata neden kaynaklanıyor_?

 83. çiğdem diyor ki:

  mrb benim tlf ekranımda önce mavi ekran çkıyor daha sonra ftm mode yazıyor üstelik jarj bile olmuyor ne yapabilirim saygılarımla

 84. Leyla diyor ki:

  Merhaba
  Benim telefonum wifi – bluetooth, yani kablosuz bağlantıları hata veriyor ,açmaya çalıştığımda hata yazıyor hiç bir şekilde açılmıyorineden olabilir ne yapmam gerekir ?

 85. Mehmet diyor ki:

  Merhaba, T20 de desen kildinin falza girmesi sonucu tüm ekranlar kilitlendi.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden Teşekkürler ….

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, ekranda bir süre beklediğinizde Gmail ya da şifremi unuttum gibi bir yazı çıkıyor mu? Çıkıyorsa Gmail hesabı ile sorun çözülebilir. Gmail hesabınız yoksa ya da onun da kullanıcı adı ve şifresini hatırlamıyorsanız telefonu hard reset ile fabrika ayarlarına döndürmek gerekir.

   • mehmet diyor ki:

    hard reset işlemini nasıl gerçekleştireceğim.Power tuşu ile ses tuşlarına aynı anda basıyorum.Pembe bir ekran geliyor. hiçbir şekilde farklı bir şey ekrana gelmemekte.Teşekkürler şimdiden …

   • Volkan Sel diyor ki:

    Merhaba, tuşlara yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız gerekiyor.

 86. umut diyor ki:

  mrb t20de guncelleme yapmadan once yanı 2.3.3 ken youtubeyle mynetı ındırıyordum sımdı guncelleme yaptım 2.3.5 yaptım youtubeyle mynet androıd ınmıyor cıhazınız bu surumle uyumlu degıl dıyor ne yapabılırım ?

 87. MEHMET diyor ki:

  SLM BEN PROGRAMI HARFİYEN YÜKLEYİP DENEDİM AMA SD KARTDAN GÜNCELLE DİYİNCE UPDATE FAİLED İLETİSİ ÇIKIYO VE DOSYALAR AÇILMIYO BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN

 88. mustafa diyor ki:

  Merhaba. Benim t20 de bluetooth ve wifi yi açtığımda hata veriyor her ikiside açılmıyor. Servise yolladım garanti kapsamı dışında deyip ücret istediler. Yüksek olduğu için kabul etmedim. Şimdi yazılımı yükselttiğim zaman bu sorunu çözebilirmiyim acaba ?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, yazılımsal bir sorun ise düzelebilir.

  • umut diyor ki:

   düzelebilir sorun

 89. baran diyor ki:

  ben ilk ana paketi yüklerken ayarlar deoplama yazılım yükseltme diyorum telefon kapanıp bişey doluyor çeyrekde donup kalıyor oofff

 90. tuğrul diyor ki:

  Baran bey ben çağrı listesinde sadece kendi aradıklarımı görüyorum beni arayanları ve cevapsızları göremiyorum yardımcı olurmu sunuz

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, çağrı listesindeyken menü tuşuna basın. Filtre seçeneği varsa buna tıklayın, seçenekler görüntülenecek, Tüm aramalar seçeneğini seçebilirsiniz.

 91. umut diyor ki:

  ikinci kez ana paket yüklemyin radyo kalıyo tlf da we görünümü süper degişiyo takılanma yardım edebiirim

 92. alper diyor ki:

  slm konuyla alakasız ama yardımcı olursanız sevinirim t20 nin arka kapağını kırdım yenisini nasıl temin edebilrim

  • umut diyor ki:

   sahibinden.com da war

   • alper diyor ki:

    teşekkürler umut…

 93. ahmet diyor ki:

  bu sürümü yüklemeden önce sürüm 2.3.5 di.ben bu sürümü 3.3.11 diye yükledim fakat telefonun sürümü hala 2.3.5…bu konu hakkında bilgilendirir misiniz?

 94. sinan can diyor ki:

  slm haırlı çalışmalar t20 telefon kullamıyorum telefonuma video ve müzik indirme programı istiyorum nasıl ve nerden yapabilirim.başarılar diliyorum…sinan can tekirdağ

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, müzik için Music Download uygulamasını deneyebilirsiniz.

 95. EYÜP diyor ki:

  slm arkadaslar ben romu yapmaya calısıyorum fakat YAZILIM PAKETİ TESPİT EDİLEMEDİ YAZILIM PAKETİNİ ONAYLAYIN ARDINDAN TEKRAR DENEYIN DIYOR YARDIMINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM ACIL OLURSA EVINRIM

 96. selda diyor ki:

  bluetooth ile başka bir telefona şarkı göndermek istiyorum fakat paylaş yazısını bulamadım nerden paylaşılıyo

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, Dosya Yöneticisi uygulamasını açın. Göndermek istediğiniz şarkının olduğu klasöre gidin. Şarkının üstünde birkaç saniye basılı tutun, gelen menüden Paylaş seçeneğine tıklayın. Bluetooth seçeneği gelecek, bunu seçerek gönderebilirsiniz.

 97. gülay diyor ki:

  iyi günler…t 20 cihazımın üstünde bulunan ve cevapsız çağrı ya da mesaj geldiğinde yanan yeşil ışık 3 gündür çağrı ya da mesaj olmadığı halde yanıyor…sebebi hakkında ve nasıl giderebileceğim ile ilgili bilgi verebilir misiniz…

 98. tuba diyor ki:

  merhaba benim t20im kapandı açılmıyor.sabah kapandı açıldı kapandı açıldı ama simdi hiç açılmıo

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, aynı anda ses açma ve telefonu kapama/açma tuşlarına 10 saniye kadar basılı tutarsanız fabrika ayarlarına döndürme ekranı gelir. Yine de açılmıyorsa teknik servise gösterebilirsiniz.

 99. Ramazan Uğur diyor ki:

  merhaba baran bey t20 kullanıyorum desenleri yanlış girdim power ve ses acma tuslarına basılı tutuyotum ama yinede fabrika ayarlarına dönmüyo ne yapmam gerek şimdiden teşekkür ederim

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, ne kadar basılı tutuyorsunuz? Yaklaşık 10 saniye basılı tuttuğunuzda fabrika ayarlarına döndürebileceğiniz menü çıkar, otomatik fabrika ayarlarına döndürmez.

 100. umut diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben t21’i yeni aldım ve gelen aramadaki arka planı nasıl değiştirebilirim.?

 101. berat mete diyor ki:

  selam.t20 kullanıcısıyım.telim sürekli selocan ve hoşgeldiniz yazısını tekrarlayıp duruyor bır türlü açilamıyor bu 2kıncı kez başıma geliyor açma kapama tuşu ve ses açma ve ses kapama tuşuna basılı tuttugum halde bır türlü resetleyemedim acaba ne yapmalıyım yardım edermısınız.ve sürekli bu tip sorunlar yaşıyorum neden kaynaklanıyor .ben çok fazla tel karştıran birisi degılım ama neden sürekli sorun çıkartıyor olabılır.bıde hıç bırşey yükleyemiyorum yer yok dıye uyarı verıyor bu yerı nasıl genışlatebılırım acaba.hayırlı gunler.

 102. AlperD diyor ki:

  Meraba . benim t20 acılmıyor türkcell yazısı geliyor sonra gidiyor power tuşu ses açma tusuna basılı tutuncada PEMBE bi ekran geliyor telefon öyle kalıyor hiç bir işlem yapamıyorum :( acaba bunu nasıl düzeltebilirim .

 103. Marangoz34 diyor ki:

  2.3.6 çıkmış. 2.3.5 India ile uğraşmayın. 2.3.6’da da gerçi fazla bir değişiklik yok. Müzikçalar’da yine eq yok :( Ne için yayınlanmış, bilgi de yok. Ancak bir şey var ki Huawei koymuş sitesine…

 104. Doğan Ata diyor ki:

  Merhaba . Telefonumda Spain Yoingo Yüklü T20 Kullanıcısıyım . Turkcellin Güncellemesini Yüklüyorum . Ana Paketi Yükeldiğimde Herşey Tamamlanıyor Ama Firewall Yüklediğimde Yoingo Oluyor Telefon . Sorunum İÇin Acil Cevap ..

 105. nefes diyor ki:

  ses ayarlarını nerden yapabilirim ses bi anda düşük çıkmaya başladı :s

 106. gökhan diyor ki:

  yeni degil bu eski sürüm 2.3.6 sürümünü yayınlansa güzel olucak

 107. Yavuz diyor ki:

  Ben 2.3.3 kullanıyorum ve rehberim falan siliniyor mu ?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, güncellemelerden önce dosyaları, rehberi yedeklemekte fayda var, silinebilir.

 108. Yavuz diyor ki:

  Birde suan wi fi actıgımda 25 30 saniye sonra kendiliginden kapanıyor acaba neden?

 109. güneş diyor ki:

  ben sıralamaya göre yaptım ancak 2. güncelleme sonrasında cıkan ekran daha sonrakilerde kayboldu fm.de gitti yine aynı görüntüler geldi nasl olacak 2.güncellemdeki ekran herkezdemi kayboldu

 110. ömercelik diyor ki:

  merhabalar t20 me dün format attım.hafıza kartım ve sım kartım takılıydı.yalış birşeyler yapmış olmalıyım telefon açılınca ekranın ortasında huaweı lıogosu çıkıyor ve sabit öyle saatlerce kalıyor ne yapmam gerekiyor yardım edin lütfen.teşekkür ederim

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, yazılım güncelleme işlemlerindeki tüm adımları tamamladınız mı?

 111. Karen diyor ki:

  ACİL ! t20 ye desen kilidi yaptım yanlış girdim ve kilitlendi hard resette olmuyo ne yapmam gerek?

 112. Umut diyor ki:

  İyi gunLer Ben bu adımların tamamını dogru bır sekılde yaptım guncelledıkten sonra bluetooth calısmamaya basladı + bır muzıge goruntuye tıkladımız da gönder secenegı gelır yha oda gelmıyor kayboldu sorun nedır acaba yardımcı olursanız sevımırım ?

 113. IRMAK diyor ki:

  telefonum turkcell yazısında takılı kalıyo, su format olayında bende de pembe ekranda takılı kalıyo o yuzden hafıza kartımı yazılım yukseltme gibi islemler yapamıyorum. bıktım bu t20nin aynı sorunlarından. ne kadar tuketici hakkı varsa hepsine sikayet etmek istiyorum aldıgım gune nalet olsun o derece.

 114. hakan diyor ki:

  sayfa bulunamadı dıyor

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, link düzeltildi http://www.turkcell.com.tr/Downloads/servis-yazilimi/android/turkcellT20/T20ROMNFC_22.11.11.zip

 115. Ahmetend diyor ki:

  Merhabalar yeni t20 aldım. Sadece bir şikayetim var çok fazla internet yiyor 100 mb internet paketim vardı 2 iki günde bitti ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun teşekkürler. İnterneti kapatın falan demeyin çünkü foursquare whatsapp falan kullanıyorum :))

 116. merve aladağ diyor ki:

  Benim wifi ‘ den anca facebook uygulamasına giriyor ya . Ne yapmalıyım ben olmuyo normalde pakette var :(

 117. melekk diyor ki:

  t20 aldığım güne lanet ediyorum. Çok sorun yaşıyorum. telefonu martta aldım. ağustos ayından beri sürekli uyarı veriyor ve programlar kendi kendine kapanıyor. telefonu kullanamıyorum. örneğin “whatsapp uygulaması bilinmeyen bi sebeple durduruldu. kapatmaya zorla/rapor” gibi ifadeler çıkıyor. hiçbir şekilde kullanılamıyuor. Müşteri hizmetlerini aradığımda format atmam gerektiği söylendi. format atıyorum iki saat geçmeden yine aynı sorun. bir ayda belki de 9 defa format attım. ne yapabilirim? ya da böyle bir sorunla karşılaşan var mı? servise götürünce telefonsuz kalacağım diye istemiyorum. Yardım edin nolur..

  • Diba diyor ki:

   Ayni sorunu iki kez yaşadim butun programlar eror veriyor.iki kez servise gitti 1yil icinde .bende beyenmiyorum hicbir sey yükleyemiyorum.fazla kariştirmaya gelmiyor hemn bozuluyor.

 118. Hasan Umut diyor ki:

  Çok Teşekkür Ederim Emeği OLan Kişilere sim kartıma kayıtlı isimler rehberde görünmüyordu o sorunda ortadan kalktı :)

 119. semih diyor ki:

  merhaba, telefonum 1. yılı dolmadan bozuldu ve garantiden bugün geldi. yeni yazılım yüklenmiş hafıza problemi giderilmiş fakat telefonumun içinde olan hemen hemen herşey silinmiş kullanmadığım uygulamalar için bir sorun yok ki bir çoğuda kullanılmıyodu ama yinede telefon bomboş ana ekrandaki hava durumu saat tarih kısmı bile artık yok bunun güncellemeyle bir ilgisi varmı yeniden götürmeli miyim yardımcı olursanız sevinirim.

  • Volkan Sel diyor ki:

   Menüde yüklü uygulamalar mevcut mu? Ana ekrandakiler kısayol ya da widget’lar oluyor. Uygulamalar yüklü ise ana ekranlarda kısayollar ya da widget’lar ekleyebilirsiniz.

  • serkan diyor ki:

   merhaba aynı sorun bendede var semih bey ve sim kartı görmüyor bir yeri yapmışlar diğer yeri bozmuşlar ellerine sağlık

 120. mert20 diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben mert.t20 aldım aldığım gün ise android sürümünü 4.1.2 yaptım bunlar çok basit gelio bana şimdide s3ü kafaya taktım inş. onu alım yükseltirim

  • Aykut Çatal diyor ki:

   kardeş nasıl 4.1.2 yaptın? bana öğretirmisin rica etsem?

 121. inyn diyor ki:

  telefonum başka bir şehirde unutmuşum, İstanbul da yeni sim aldım eskiden kullandığım cep telefonuna takarak beş gün kadar kullandım sonra tekrar T20 ye takarak devam ettim. Sorunum ne zaman şebeke olmuyan yada şebeke sinyali almadığında direk sim kart takılı diğil mesajı veriyor, hizmet yok diyor. kapatıp açınca düzelmiyor. illaki sim kartı çıkartıp takmam gerekiyor. Yeni sim plus eskiside öylemiydi bilmiyorum. saygılar

 122. serkan diyor ki:

  merhaba arkadaşlar benim telefonumda 11 ayda bozuldu ekranda titreme ve renklerin karışması vardı ve türkcel bayi tamir için verdim ve ordaki yetkilide gördü arızasını genpaya gitti telefon az önce aldım ve telefon tüm testlerden geçmiş başarı ile ve söz konusu yazılımı yuklemişler sağ olsunlar yani arızanın varlığını kabul etmemişler bile ve avea hattımıtaktım 5 dakka içinde sim kartı görmüyor tekrar çıkartıp takıyorum yine aynı sorun ilk seferde 5-10 dakka çalışıyor sonra hattı görmüyor yazılımla ilgisi olabilirmi acaba? yardımınızı rica ederim çok pişman oldum bu telefonu aldığıma türkcele güvendik aldım marka telefondan şaşmamak gerekiyor dememki arkadaşlar

 123. anilcan diyor ki:

  kardeş yüklerden hep aynı yerde takılıyo 3-4 kere resetledim acaba niye böle oluyo

 124. 35htn4000455 diyor ki:

  telefonumun mesaj putonunu tıkladıgımda [üzgünüz mesaj uygulaması com.androit.mms işlemi beklenmedik bicimde durdu yazıyı ne yapmam gerekiyo yardımcı olurmusunuz

 125. eren diyor ki:

  önemli veri yedeklenemiyor dolayısıyla güncellenemiyor hatası var yardımcı olabilir misiniz

 126. Aykut Çatal diyor ki:

  admin Ana paketi 2 kez yüklemeye çalışıcağımız zaman değiştir tuşuna mı basıyoruz?

 127. Aykut Çatal diyor ki:

  admin an paket ve firmware paketini yükledikten sonra özelleştirme paketinin ismi buradaki paket ile aynı paketin ismini değiştiripmi yüklüyicez ?

 128. Cuma Çelik diyor ki:

  androit sistemi nasıl yükleniyor?

 129. nurgül diyor ki:

  güncellemeyi yaparken yaklaşk %30 a gelip donuyo pili çıkarıp takın devam eder diyor ama olmuyor ne yapmalıyım

 130. Suat diyor ki:

  Merhaba.. Benim telefonda da Android 2.3.5 yüklü ama yanlış hatırlamıyorsam orjinal sürüm değildi. Turkcell’in Cebe Bağlan ve Pusula uygulamasının dışında diğer bütün uygulamaların kaldırıldığı fun yapımı bir rom yüklemiştim. Bu güncelleme olduğu için sadece 2.3.3 ün üzerine mi kurulabiliyor yoksa bende indirip kursam olur mu?

 131. fuat diyor ki:

  sim kartını çıkarıyomuyuz yoksa kalıcak mı ?

  • Volkan Sel diyor ki:

   Merhaba, sim kartınızın takılı olup olmaması farketmiyor ancak özellikle rehberiniz telefon hafızasında kayıtlıysa önce sim’e aktarmanız ya da yedeklemeniz faydalı olacaktır.

 132. berkan diyor ki:

  Ben bişi sorucam firmwareyi yükledikten sonraki görünüm çok hoşuma gitti devamını uygulamasam sorun olurmu acaba?

 133. yavuz diyor ki:

  Yazınız gerçekten çok iyi fakat ben telefona hiç bir şekilde rom atamıyorum çünkü yazılım yükseltme yaptıktan sonra pembe bar daha yarıya bile gelmeden tıkanıyor kaç saat beklersem bekliyeyim dolmuyor kaç defa denedim olmuyor lütfen yardım edin!!!!

 134. salih diyor ki:

  Arkadaslar bu işlemleri gerceklestiriyorum ama update dosyasını koyaladıkdan sonra yazılım guncelle diyorum dolmaya baslıyor yarısına gelince update failed uyarısı geliyor bunun hakkında bilgi verebilcek olan varmı?

 135. reis diyor ki:

  telefonun donma sorunu gider mi

 136. poyraz diyor ki:

  eee abicim benimki 2.3.3

 137. merhaba turkcell maxi plus 5 var bende format atarken ftm çıkıyor nasıl yapabılırım yardım edermısınız

 138. Galatasarayım diyor ki:

  telefonum T20 ve bluetooth silindi acılmıyo güncelleme yapmam lazım dediler ne yapmalıyım

 139. ecrinada diyor ki:

  telefonum T20 ve bluetooth silindi ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz??

 140. Canfezam diyor ki:

  benim telefonumun sürümü 2.3.6
  bu root 2.3.5 değil mi yüklersem telefonumun sürümümü düşecek

 141. bahri diyor ki:

  arkadaşlar ben daha ilk yani ana paketi kurarken step 2/2!ye geçince update failed ekranını alıyorum ne yapabilirm

 142. BATUHAN diyor ki:

  Arkadaşlar ben güncelemeleri yaptım ancak müzik çalar ve bildirimler tarafı gitti he bir de tercih edilen yükleme seçeneği gitti ancak bu sitede indirdiğimiz güncelleme prg var ya onların 3 ünüde birden yükledim ve ilk haline döndü androit ise 2.3.5 :D :D

 143. adem diyor ki:

  dediğiniz gibi yaptım ama hala 2.3.3 gozukuyor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 389 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: