Android’in Klavyesini Kullanmakta Zorlanıyor musunuz ? En İyi Android Klavye Programları Serisi 2: SwiftKey


Android için alternatif klavye uygulamaları yazı dizisine devam ediyoruz. Bir önceki yazımızda size Swype uygulamasından bahsetmiştik. Bu yazımızda en az Swype kadar başarılı bulduğumuz SwiftKey uygulamasından bahsedeceğiz. SwiftKey uygulaması TouchType firması tarafından geliştirilmiş ve Swype’dan farklı olarak Android Market’ten indirilebiliyor. 3.18 TL karşılığı indirilebilen SwiftKey’in üstelik ücretsiz beta sürümü de yine Android Market’te bulunuyor.

İlk bakışta diğer Android klavyelerinden çok farklı gibi görünmeyen SwiftKey, aslında öne çıkan özellikleri ile oldukça kullanışlı bir klavye. SwiftKey’in öne çıkan özellikleri kısaca şöyle :

  • Sembol ve nümerik karakterler için faydalı kısa yollar sayesinde yazımı çok kolay
  • Güçlü bir veritabanı var ve bu sayede bir çok Android klavye uygulamasına göre kelime tahmin yeteneği oldukça kuvvetli.
  • Bir harf yazdıktan sonra size 3 muhtemel kelime önerisi yapıyor çok hızlı olarak.
  • Özellikle ingilizce yazımda daha anlamlı olan bir özellik sayesinde kullandığınız kelimelerden cümlede daha sonra kullanacağınız kelimeleri hızlıca öneriyor size. Örneğin ingilizce olarak “Can we meet at the restaurant ?” cümlesinde siz “We” kelimesini yazdıktan sonra her han size önermeye hazır olarak “The”, “You” , “At” gibi kullanacağınız muhtemel kelimeleri ilgili yerlerde çıkarıyor.
  • Ve belki de en önemli özelliği bu uygulama sizin klavye kullanış stilinize göre kendini sürekli geliştiriyor. Yani kullanmaya başladıktan sonra klavyeniz sizinle özdeşleşiyor :)

Uygulamanın ücretsiz versiyonu Android Market linkinden indirebilirsiniz. Ücretli versyionu ise yine bu linkten indirilebilir. Yazımızı son olarak yine bir demo videosu ile bitirelim.

Sağlıcakla Kalın…

One Response to Android’in Klavyesini Kullanmakta Zorlanıyor musunuz ? En İyi Android Klavye Programları Serisi 2: SwiftKey

  1. Geri bildirim: Amazon Android Market’te Günün Ücretsiz Uygulaması : SwiftKey « ANDROID TÜRKİYE

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 392 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: